Jaunumi

Mūsu treneri uzsāk mācības Starptautiskajā Basketbola Universitātē
25.05.2021

TRUBasketball treneri Raimonds Feldmanis un Krišs Matisons šonedēļ uzsāka mācības Starptautiskās Basketbola Universitātes apmācību programmā. Mācību process ilgs līdz 17. septembrim, lekciju saturā iekļautas dažādas mūsdienīgas tēmām, kas veicinās treneru profesionālo izaugsmi.

Programmā iesaistījies liels skaits treneru no Eiropas un pasaules basketbola lielvalstīm. Saturu izstrādājuši Lietuvas basketbola speciālisti – profesori, treneri, psihologi u.c. Programmas vadītājs ar prieku uzņēma trenerus no Latvijas, uzsverot Baltijas valstu vienotību un īpašo saikni. Saturā iekļautas tādas tēmas kā “Basketbola menedžments”, “Basketbola treniņu metodes un pareiza plānošana”, “Talantu identificēšana”, “Selekcijas metodes un individuāla pieeja katram sportistam”, “Basketbolista metiena tehnika – no mācību procesa līdz izpildījumam”, “Basketbolistu individuālā sagatavotība”, “Inovatīvas treniņu metodes” u.c.

Mācības 80% apmērā finansē Latvijas Basketbola savienība (LBS), bet 20% no kursu maksas veido treneru vai sporta skolas līdzfinansējums. Lai saglabātu augstu apmācību kvalitāti, viena cikla ietvaros programmā iespējams iekļaut 51 treneri, taču interesentu loks bija krietni plašāks – tika saņemti vairāk nekā 120 pieteikumi. Dalībniekus izvēlējās LBS, konsultējoties ar sporta skolu pārstāvjiem un katrai pieteiktajai sporta skolai piešķirot noteiktu vietu skaitu.