Jaunumi

Raimonds Feldmanis izglītojas starptautiskā basketbola treneru prakses programmā ICAB
11.10.2019

ICAB ir specializēts basketbola treneru prakses kurss, ko rīko Delaveras universitāte sadarbībā ar ASV Olimpisko komiteju, SOK Olimpisko solidaritāti un FIBA.

Raimonds Feldmanis ir pirmais Latvijas treneris,  kas ar Olimpiskās solidaritātes stipendiju piedalās šajā prestižajā programmā, kurā dalībnieku skaits ir ierobežots. Budžeta vieta mūsu trenerim piešķirta saskaņā ar FIBA lēmumu, izvērtējot trenera CV, iegūto FIBA FECC treneru skolas diplomu, kā arī sniegumu kontaktintervijā.

ICAB  prakses kurss norisinās ASV piecu nedēļu garumā no 7.oktobra līdz 9.novembrim, kura ietvaros dalībnieki noklausās teorētisko kursu Delaveras universitātē, kam seko trīs nedēļu prakse. Tās laikā mūsu trenerim būs iespēja darboties ASV koledžas (NCAA) 1. divīzijas basketbola programmā – komandas asistenta statusā. Treneris iepazīsies ar inovatīviem basketbola teorijas aspektiem; piedalīsies Basketbola klīnikā Merilendas Universitātē; ieskatīsies NBA kluba Filadelfijas “76ers” pirmssezonas treniņnometnes darba vērtējumā un apmeklēs komandas pārbaudes spēli. Noslēguma sesijā Delaveras universitātē ICAB dalībnieki kārtos eksāmenus un prezentēs individuālos attīstības plānus.

Raimonds Feldmanis atzīst: “Esmu lepns un pagodināts par iespēju iegūt šo stipendiju, kas ļauj man mācīties tik apjomīgā basketbola programmā. Tā būs lieliska iespēja iegūt plašāku skatījumu Savienota Valstu basketbolā un jaunākajās tendencēs, kā arī gūt praktisku pieredzi augsta līmeņa komandā. Sagaidu, ka iegūšu jaunas zināšanas un paplašināšu savu redzējumu, aplūkojot amerikāņu basketbolu no citas prizmas, no pašas ASV basketbola virtuves iekšienes. Manuprāt, ir svarīgi nepārtraukti paplašināt basketbola redzējumu. Agrāk man ir bijusi iespēja skoloties dažādās Eiropas valstīs, bet tagad varēšu  iepazīt ASV basketbola skolu gan mazās detaļās, gan plašākā skatījumā.”

_____

Savas trenera karjeras laikā Raimonds Feldmanis strādājis kā viens no treneriem “VEF Rīga” komandā, bijis VEF jauniešu sistēmas galvenais treneris, BK BA Turība un BS Rīga/Rīdzene, 3X3 Latvijas izlases treneris; strādājis ar vairākām Latvijas jauniešu izlasēm; divus gadus pēc kārtas bijis viens no Ņūorleānas “Pelicans” treneriem NBA Vasaras līgā.

———-

SAITE UZ ORIĢINĀLO RAKSTU: olimpiade.lv